Z Odrą na remis...

• autor: S.S., 2015-04-11 21:58

Szok i niedowierzanie! Budowlani Lubsko 2:2 Odra Bytom Odrzański.

Ci co wyszli ze stadionu przed ostatnim gwizdkiem sędziego mogą tylko żałować!

Mecz rozpoczął się po myśli naszej drużyny. Już w 19 minucie pięknym strzałem z około 20 metrów prowadzenie swojej drużynie zapewnił Adrian Jeremicz. Kiedy kibice przecierali jeszcze oczy ze zdumienia, po kapitalnym strzale Jeremicza, Budowlani prowadzili już 2:0. Bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Maciej Trziszka. Naszemu napastnikowi udało przepchać się dwóch obrońców Odry i z zawodnikiem na plecach, umieścił z ostrego konta piłkę w siatce. Odpowiedź gości była bardzo szybka.Prostopadłe podanie wykorzystał Wróbel i zawodnicy z Bytomia strzelili bramkę kontaktową. Wszystko to zbiegło się z kontuzją lidera Budowlanych Lubsko Adriana Jeremicza, który zakończył swój występ około 30 minuty. Druga połowa przebiegała pod kontrolą zawodników z Lubska, atakując nieporadnie bramkę przeciwników. Gra jednym słowem nie powalała na kolana. Wszystko szło po myśli gospodarzy, ponieważ sama Odra nie bardzo wiedziała jak skonstruować groźną akcję. Obie ekipy jakby pogodziły się z wynikiem ustalonym w pierwszej połowie. sytuacja zmieniła się diametralnie w doliczonym czasie gry, kiedy to arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny dla Odry. Zarówno kibice jak i sami zawodnicy nie rozumieli decyzji sędziego co dali wyraźnie do zrozumienia. Sami zawodnicy gości wydawali się zaskoczeni decyzją i sytuacją w jakiej arbiter podyktował jedenastkę. Przepełnieni irytacją Budowlani w ostrych słowach skomentowali tą feralną w skutkach decyzje, za co ukarany żółtą kartką został bramkarz MLKS Manuel Kowalski. Upomnienie nie poskutkowało, za co dostał kolejną kartkę i wyleciał z boiska. Wściekli kibice nie wytrzymywali już na trybunach. W bramce stanął środkowy obrońca Karol Łyczko. Niestety Odra karnego zamieniła na bramkę, a sędzia zakończył mecz. Na trybunach było można usłyszeć "Jeżeli nie chcecie awansować to nie awansujcie, ale udowodnijcie nam, że potraficie kopać piłkę!" Budowlani mogą zrehabilitować się bardzo szybko, już za tydzień na wyjeździe z Zjednoczonymi Przytoczna.