statystyki szczegółowe

Aktualności

Budowlani na piątkę...

• autor: S.S., 2015-03-31 07:10

Budowlani Lubsko pewnie pokonali u siebie Piast Czerwieńsk 5:0. Po tej porażce goście spadli na ostatnie miejsce w tabeli.(kliknij więcej...)

Budowlani Lubsko – Piast Czerwieńsk 5:0

Bramki: Adrian Jeremicz (12 – rzut karny),Maciej Trziszka 2 (27, 58), Karo Łyczko (75), Jarosław Owsiany (77).

Budowlani: Manuel Kowalski – Michał Bondarenko, Karol Łyczko, Dawid Walczak, Dariusz Kordiak – Marcin Bławuciak (od 55 min Marcin Piech), Marcin Nawrocki, Jarosław Owsiany, Krzysztof Kikoła, Adrian Jeremicz – Maciej Trziszka (od 85 min Robert Ściłba).

Piast: Jacek Fleszar – Marco Piechota, Marcin Szańczuk, Jacek Kryś, Kamil Wojnarowski (od 87 min Krystian Frątczak) – Dawid Kaczor, Maciej Kamiński, Piotr Jasinowski, Mateusz Świniarek (od 46 min Łukasz Michalski, Grzegorz Lipiński – Łukasz Hanc.

Żółte kartki: Owsiany, Kikoła, Kordiak – Kaczor, Kryś.
Czerwona kartka: Marcin Szańczuk (12).
Widzów: 300
Sędziował: Krystian Stenzinger (Żagań).

W pierwszych minutach, premierowego spotkania Budowlanych na własnym boisku praktycznie nic wielkiego się nie działo. Cały mecz ustawiła sytuacja z 12 minuty, gdy Marcin Szańczuk spóźnionym wślizgiem „od tyłu” staranował oddającego strzał Macieja Trziszkę. Sędzia podyktował rzut karny i wyrzucił obrońcę z boiska. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Adrian Jeremicz i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Budowlani oczywiście poszli za ciosem i byli blisko zdobycia fantastycznego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka została wybita na linię pola karnego. Tam już czekał Dawid Walczak, którego potężny strzał z woleja minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką. Co nie udało się wcześniej, udało się w 27 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, futbolówka trafiła pod nogi Macieja Trziszki, który pewnym strzałem z 11 metrów podwyższył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą Budowlani mieli doskonałą szansę. Adrian Jeremicz w tempo podał do Krzysztofa Kikoły, który fatalnie skiksował z pięciu metrów.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze zdobyli kuriozalną bramkę. Adrian Jeremicz wypuścił w bój Macieja Trziszkę, który źle trafił w piłkę w sytuacji sam na sam. Wydawało się, że golkiper gości łatwo złapie futbolówkę, lecz ta wyleciała mu z rąk i wturlała się do bramki.

W końcu w 60 minucie do głosu doszli goście, którzy po bardzo pasywnej postawie w pierwszej części, zaczęli chętniej atakować. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Łukasz Michalski był bliski strzelenia kontaktowej bramki, lecz piłka po strzale głową trafiła tylko w słupek.

W ostatnim kwadransie Budowlani ustalili wynik spotkania na 5:0. Najpierw Marcin Piech trafił w poprzeczkę, a piłkę dobił Karol Łyczko, a następnie Adrian Jeremicz idealnie wypuścił w bój rozgrywającego fantastyczne zawody Jarosława Owsianego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.