statystyki szczegółowe

Aktualności

MLKS Budowalani - Syrena 3-1

• autor: S.S., 2013-05-31 07:22

W zaległym meczu XVI kolejki klasy Okręgowej, nasz zespół w dobrym stylu pokonał lidera Syrenę Zbąszynek 3-1. Budowlani tym meczem udowodnili, że ich miejsce w tabeli nie jest przypadkowe.

Pierwsze 45 minut było wręcz koncertowe w wykonaniu MLKS-u. Ładne i składne akcje całego zespołu pozwalają pozytywnie patrzeć w przyszłość Lubskiej piłki nożnej. Już w pierwszej minucie wspaniałym uderzeniem z około 20 metra popisał się Marcin Piech "Żwirek". Bramkarz przyjednych po tym strzale nie miał nic do powiedzenia. Minęło kilka minut i było już 2-0. Bramkę zdobył najlepszy strzelec naszego zespołu Maciek Trziszka "Cichy" po błędzie bramkarza. Przed przerwą byliśmy świadkami "koronkowej" akcji Budowlanych. Adrian Jeremicz wypuścił w uliczkę Marcina Piecha, ten pociągnął lewym skrzydłem, podał do nabiegającego Marcina Bławuciaka, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza Syreny. Do przerwy 3-0. W tym czasie nad Lubskiem przeszła ulewa, która sprawiła, że gra w drugiej połowie nie wyglądała już tak ładnie jak w pierwszych 45 minutach. Kałuże sprawiały, że na boisku było dużo przypadku. W tym spotkaniu Syrenę stać było tylko na zdobycie bramki honorowej. Z około 30 metra boiska na strzał zdecydował się napastnik przyjednych pokonując bardzo dobrze broniącego tego dnia Pawła Bahyrycza. Warto wspomnieć, że ten sam zawodnik przyjednych został usunięty z boiska za brutalne wejście w nogi Kuby Maczyńskiego. Mecz zakończył się zasłużonym  zwycięstwem gospodarzy.